Szkíta erkölcsről, lélekről és hitről

2024.12.04. 18:09

Egy új, más világot akarunk, mondta a Magyarok Világszövetsége elnöke. A világ pont fordítva működik, mint ahogy képzeltük – vélekedett Simon Kornél.

 

„Egy új, más, covidfasizmus-mentes, 5G-mentes, adósságmentes világot akarunk” – idézte a magyarok idei, 11. világkongresszusának felhívását Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetsége elnöke a művelődési központ színháztermében, a Siófoki Kereszt Közösség meghívott előadójaként, a kórházdombi kettőskereszt-állítás tizedik évfordulóján. „Térjünk vissza eleink, a Föld legősibb nemzete, a szkíták erkölcseihez, ami ugyanaz, amit Jézus 3000 évvel később tanított – folytatta Patrubány. – Szkíták vagyunk ma is, akár több milliárdnyian is a Földön, de nem tudunk egymásról; szkíta, akinek fontosabb az igazság a jólétnél, a tisztaság a sikernél, a méltányosság a haladásnál. A magyar és a szkíta nyelv azonos, a szkíták ugyanazt a nyelvet beszélték, amit mi, ez a szkíta-hun-avar-magyar folytonosság.”

Patrubány Miklós üdvözölte, hogy a helyi keresztközösség elnöke, Horváth János a rendezvényen bejelentette, nemzeti zászló állítását kezdeményezték a siófoki Fő térre, de – tette hozzá az MVSZ-elnök – azt javasolja, engedjék majd félárbócra, „amíg Trianon nem orvoslódik”…

A lélek erősebb, több mint a test, az értelem – hangsúlyozta előadásában dr. Simon Kornél siófoki orvosprofesszor. „Génjeinknek, amit mindannyin öröklünk apai, anyai ágról, 5 százalékát fejtette meg a tudomány, és azt hisszük, már mindent tudunk a genetikáról, pedig a génjeink 95 százalékáról semmit se tudunk. Az ismert mondás valójában pontosan úgy szól: imádkozzatok, hogy legyen ép lélek az ép testetekben! Mi a lélek? Nehéz meghatározni, de biztosan nem az értelemhez, hanem az érzelemhez tartozik. Ami a lelkünkben zajlik, az a testünket is meg tudja változtatni, sőt, akár meg is tudja ölni. A lélek határozza meg a testet, lelkünkkel tudunk kapcsolatba lépni a felettünk lévő világgal is. A hit nincs a birtokunkban, mert ha abban lenne, mindenki meg tudna gyógyulni. De akkor kinek a birtokában van? Ez egy misztérium…”

A jellem, a karakter is átörökítődik, nemzeti szinten is – így a professzor. „A szkíta erkölcsiség, a bátorság, a becsület, az egyenesség is. A génjeink ismeretlen 95 százalékában megvan a lehetőség, hogy kódolódjon, átörökítődjön a karakter, fentről kapva. Gondoljunk bele: a legmagyarabb, Petőfi szülei más etnikumok, akár csak Zrínyi és számos aradi vértanú, de a lelkükben azonossá váltak, térben és időben egymástól messze. A 150 ezer éve élt ős Ádám és ős Éva után a 95 százaléknyi tartalékgén tette eszkimóvá, vagy éppen négerré az embereket a Föld különböző pontjaihoz alkalmazkodva és ezek a gének is átörökítődnek. A lélek az, ami megelevenedik, a test nem tehet semmit – ha ez igaz, akkor a világ pont fordítva működik, mint ahogy képzeltük. Nem mi határozzuk meg, hanem minket határoznak meg? A lényeg, hogy azzal a tudással, amit megkaptunk, mit teszünk; a teremtett harmónia, a szép, a jó, az igaz megőrzésére törekszünk-e? A hit fontos. A hit az, ha hiszünk a láthatatlan dolgok létezésében is. Vagy ahogy A kis hercegben is áll: igazán a szívével lát az ember. Azaz: a lélek több, mint az értelem.”

 

F. I.