Plázs: irányító központ a rend érdekében

2026.06.27. 13:10

Közösen a rendőrséggel. 

A Plázs mától operatív irányító központot működtet a helyi rendőrséggel közösen a nagy tömeget vonzó Plázs-rendezvények idején – értesült a Siófoki Hírek. Előzmény: nemrég a város és a Plázs képviselői tartottak egyeztetést a pünkösdi, szezoneleji rendezvények negatív tapasztalatai kapcsán, melyen a Plázs azt vállalta: megszervezi a rendezvényeikre tartó, javarészt az éjszakai Bagolyvonatokkal érkező és távozó vendégsereg vonulási útvonalának (vasútállomás-Petőfi sétány) esti és hajnali rendben tartását és saját költségén gondoskodik az útvonal tisztán tartásáról is. Ezt követően a Plázs és a rendőrség egyeztetésén az a döntés született: először június 27-én működtetik közösen az operatív irányító központot (1-1 fő a Plázs, a biztonsági csapat és a rendőrség részéről), s a vasútállomás és a sétány között figyelőszolgálat jelzi a központnak, ha szemetelést, rendbontást észlel, mely esetben az operatív irányító központ dönt a szükséges intézkedésről.

 

A város kampányt indított a felelős szórakozásért és kultúrált közterület-használatért, korábbi cikkünk:

https://siofok.hu/helyi-hirek/kampany-indul-siofokon-a-felelos-szorakozasert-es-a-kulturalt-kozterulethasznalatert

 

(Fotó: Plázs Siófok Official, Facebook)