Közösen a rendőrséggel.
A Plázs mától operatív irányító központot működtet a helyi rendőrséggel közösen a nagy tömeget vonzó Plázs-rendezvények idején – értesült a Siófoki Hírek. Előzmény: nemrég a város és a Plázs képviselői tartottak egyeztetést a pünkösdi, szezoneleji rendezvények negatív tapasztalatai kapcsán, melyen a Plázs azt vállalta: megszervezi a rendezvényeikre tartó, javarészt az éjszakai Bagolyvonatokkal érkező és távozó vendégsereg vonulási útvonalának (vasútállomás-Petőfi sétány) esti és hajnali rendben tartását és saját költségén gondoskodik az útvonal tisztán tartásáról is. Ezt követően a Plázs és a rendőrség egyeztetésén az a döntés született: először június 27-én működtetik közösen az operatív irányító központot (1-1 fő a Plázs, a biztonsági csapat és a rendőrség részéről), s a vasútállomás és a sétány között figyelőszolgálat jelzi a központnak, ha szemetelést, rendbontást észlel, mely esetben az operatív irányító központ dönt a szükséges intézkedésről.
A város kampányt indított a felelős szórakozásért és kultúrált közterület-használatért, korábbi cikkünk:
(Fotó: Plázs Siófok Official, Facebook)