Járjuk be Siófok nevezetes épületeit!
Töltse le kiadványunkat és játszon velünk!
Sarlós Boldogasszony plébániatemplom
1903-ban kezdték meg az új templom építését, a régi lebontásával, melyből csak a torony alsóbb szintjei maradtak meg. A Csomay Károly tervei alapján, neoromán stílusban épült templom felszentelésére 1904. július 3-án került sor Sarlós Boldogasszony tiszteletére. A templom főbejárata fölött Muzsinszki Nagy Endre festménye látható, a diadalíven Leszkovszky György akadémiai tanár freskói, a hajóban Büky Béla stációképei és Krasznay Lajos szobrai tekinthetők meg. A homlokzat üvegablakai Róth Miksa budapesti műhelyében készültek. A templomban található a Balaton környékének legnagyobb orgonája 3 manuállal, 36 regiszterrel, 2432 síppal, melyet Paulus Frigyes orgonaépítő mester készített
Evangélikus templom
A siófoki evangélikus gyülekezetnek korábban nem volt temploma, csupán gyülekezeti terme. A templomépítés terve már az 1940-es években is felmerült, de csak 1985-ben vált lehetségessé, miután a Városi Tanács telket kínált fel erre a célra. A templom és parókia terveinek elkészítésére Makovecz Imrét kérték fel. Az ünnepélyes alapkőletétel 1987. augusztus 15-én volt, a templom felszentelésére 1990. június 30-án került sor. Az oltár felett látható, Feltámadott Krisztus szobor, Péterfy László alkotása, a templombelső Mezei Gábor belsőépítész munkája.
Református templom
A mai templom helyén 1923-ban épült meg a református gyülekezet kis imaháza, melynek bővítése már a 30-as években felmerült. Végül csak a 90-es években indult meg az új templom építése, melyet 1994. szeptember 3-án szenteltek fel. Az épület Ripszám János és Pápay György tervei alapján készült.
Zsinagóga
Az eredeti zsinagóga 1896-ben épült meg, külső mérete 10,80 × 18,70 méter volt, belső tere 9,48 × 13,37, míg külső párkányának magassága 8,60 méter volt. A belső teret három oldalról karzat fogta körül, melyet oszlopokkal támasztottak alá.
1986-ban épült Kovács Sándor tervei alapján. Magyarországon ez az egyetlen zsinagóga, mely a szocializmus évtizedei alatt épült.
Kálmán Imre Művelődési Központ
1976. június 5-én hosszas várakozás után megnyílt a Dél-balatoni Kulturális Központ Siófok Fő terén. A MÁV Tervezőintézet tervei alapján elkészült épület homlokzatait a pécsi Zsolnay gyár pirogránit anyagú burkolata fedi. A játékos, geometrikus formák alkotója Kálmán Anikó keramikus művész.