Fokozódik a hőség!

2026.06.24. 11:07

HŐSÉGRIASZTÁS – FONTOS TUDNIVALÓK SIÓFOKON 

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy az országos tisztifőorvos döntése alapján a 2026. június 20-án elrendelt II. fokú hőségriasztás 2026. június 26. (péntek) 24:00 óráig meghosszabbításra került.

Ezt követően 2026. június 27. (szombat) 00:00 órától 2026. június 30. (kedd) 24:00 óráig III. fokú hőségriasztás lép életbe.

A tartós hőség fokozott terhelést jelent mindenkinek – különösen a gyermekeknek, időseknek, várandósoknak, szabadtéren dolgozóknak és sportolóknak.

Mire figyeljünk?
Fogyasszanak több folyadékot a megszokottnál
Szabadtéren használjanak naptejet, viseljenek világos, szellős ruházatot, sapkát vagy kalapot
 A sportolást, futást, kerékpározást lehetőség szerint a reggeli vagy esti órákra időzítsék
Vízparton a déli órákban kerüljék a napozást, és felhevült testtel ne ugorjanak vízbe
Autóvezetés közben is számoljanak a meleg koncentrációt csökkentő hatásával

A nagy melegben végzett intenzív fizikai aktivitás hőgutát okozhat. A magas testhőmérséklet súlyos, akár életveszélyes állapotot idézhet elő. Rosszullét esetén azonnal keressenek árnyékos, hűvös helyet és gondoskodjanak folyadékpótlásról.

Gyermeket vagy háziállatot egyetlen percre se hagyjanak parkoló autóban! Az utastér rendkívül gyorsan, akár 70 °C fölé is felmelegedhet. Ha ilyen esetet észlelnek, azonnal hívják a 112-es segélyhívót!

Siófokon több közterületi ivókút is rendelkezésre áll, többek között:
• Fő tér
• Millennium Park
• Hajóállomás környéke
• Rózsakert
• Jókai park
• Újpiac tér
• Nefelejcs tér
• Jubileumi tér
• Sóstó városrész
• valamint több további ponton a városban

Légkondicionált közforgalmú helyiségek is igénybe vehetők, többek között:
• Városi könyvtár
• Városi kórház szakrendelőinek előtere
• Sió Pláza
• Főposta
• TESCO, Aldi, Lidl, Penny üzletek
• Autóbusz-pályaudvar váróterme

Siófok strandjai a nyári nyitvatartás szerint várják a látogatókat, de a legmelegebb órákban különösen fontos az árnyék, a pihenés és a rendszeres hűsölés.

 A Fő téren, valamint a Mártírok útja – Fő utca kereszteződésénél található pihenőparkban párakapu segíti a felfrissülést.

Kérünk mindenkit, hogy ebben az időszakban fokozottan figyeljen saját és környezete biztonságára! Vigyázzunk egymásra!