Siófoki íjászok a vb-n: egy arany, egy bronz

2024.09.12. 17:51

A Kiliti Íjász és Szabadidő Egyesület (KISZE) két ifjú íjásza is képviselte a magyar és a siófoki színeket a 3D világbajnokságon, az ausztriai Moosburgban.

Közel 900 versenyző vonult fel kísérőikkel együtt 18 országból Moosburg főutcáján a megnyitó előtt, köztük 137 magyar – számoltak be a kiszések a vb-ről a Siófoki Híreknek. A több mint hat éve alakult KISZE sportolói közül Kóti Dávid két vb-ezüstérem után ezúttal is kategóriája (junior, barebow íj) éremesélyeseként utazott, Kóti Mátyás pedig „beugróként” lőtt a debütálásra készülő Kóti Máté Károly helyett, utóbbi ugyanis közvetlenül a kiutazás előtt szenvedett kéztöréses kerékpárosbalesetet, de a szervezők lehetőséget adtak arra, hogy a legkisebb Kóti álljon rajthoz a minik mezőnyében.

A kis KISZE-csapat szálláshelye egy alpesti faházban volt, innen indultak a versenyekre, melyeket az első két nap nagy melegben, a harmadikon esőben, égzengés-villámlás közepette bonyolítottak le. A moosburgi vár tövében már jó időben zajló eredményhirdetésen (melyen szinte minden kategóriában és korosztályban osztottak érmet magyar íjásznak) végül Kóti Dávid ismét dobogóra állhatott, hiszen harmadik lett utolsó junior évében, míg az első nemzetközi versenyén lövő Kóti Mátyás a nyolcadik helyen végzett mini vadászreflex-íj kategóriában.

Ahogyan megírtuk, a KISZE versenyzőinek vb-költségeihez a két kiliti önkormányzati képviselő, Virág Erzsébet és dr. Nagy Gábor is anyagi támogatással járult hozzá.

Az ugyancsak siófoki ifj. Szollár András a felnőttek mezőnyében folytatta sikersorozatát: kategóriájában Moosburgban is megnyerte az egyéni versenyt, azok után, hogy 2021-ben egyszerre lett világ- és Európa-bajnok, 2022-ben egyéniben és csapatban is világbajnoki aranyérmes, míg tavaly az Eb-t nyerte meg.